Arapgir Belediyesi Proje ve AR-GE Birimi tarafından; Kalkınma Bakanlığı 2017 yılı SODES Programına sunularak hibe almaya hak kazanan “BAKIRIMLA-GÜMÜŞÜMÜ NAKŞETTİM, SEDEFİMİN ÜSTÜNE ARAPGİR'İ İŞLEDİM” Projesi kapsamında Demirciler Sokakta 4 adet atölye açılmıştır.

Projemiz, ilçede oturan ve bayanların ağırlıklı olduğu gümüş, bakır, seramik ve sedef atölyelerinde; ilgili alanlardaki kursların verilmesini, işgücü piyasası dışında olan dezavantajlı grupların mesleki anlamda nitelikli hale getirilerek, istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasını hedeflemiştir.  Bu çerçevede yürütülen kurslara toplam 50 kişi katılım sağlamış, oluşturulan atölyelerde teorik ve uygulamalı eğitimler almışlardır.  Program sonunda, başarılı olanlara MEB onaylı sertifikaları verilerek sonlandırılan kurslarda; Arapgir’in tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin işlenmesi için yoğun gayret gösterilmiştir. 
VİZYONUMUZ

Halihazırda kurulum çalışmaları devam eden ve kısa bir zaman içerisinde sonlandırılacak olan “S.S. Arapgir Turizm Geliştirme Kooperatifi” üzerinden devam ettirilmesi planlanan atölyeler; oluşturulan tüzel kişilik ile birlikte, ilçenin tanıtımı ve tüm yöresel değerlerinin, turizm ürünü olarak pazarlanmasına katkı sağlayacaktır.


MİSYONUMUZ

Projemiz, ilçede oturan ve bayanların ağırlıklı olduğu gümüş, bakır, seramik ve sedef atölyelerinde; ilgili alanlardaki kursların verilmesini, işgücü piyasası dışında olan dezavantajlı grupların mesleki anlamda nitelikli hale getirilerek, istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasını hedeflemiştir.


KALİTE POLİTİKAMIZ

Arapgir'de bu projede başarılı olanlara MEB onaylı sertifikaları verilerek sonlandırılan kurslarda; Arapgir’in tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin işlenmesi için yoğun gayret gösterilmiştir.


y